close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Frauenkirche v Drážďanech

  • Gallery Frauenkirche Dresden
Společnost OBO nainstalovala v prostoru kopule nenápadné systémy ukládání vedení – bez toho, aby rušila návštěvníky kostela

Kostel Frauenkirche se řadí k historicky nejvýznamnějším německým kostelům a je považován za symbol protestantských kostelních staveb. V architektonicky náročném prostoru kopule památkově chráněné budovy nainstalovali specialisté na montáže ze společnosti OBO kvalitní a nenápadné podomítkové řešení k uložení vedení v podobě kanálů pro vestavbu přístrojů GS z ocelového plechu.

Kostel Frauenkirche je symbolem Drážďan a svému celkovému vnějšímu obrazu i řešení vnitřních prostor s centrálně umístěnou kazatelnou, křtitelnicí, oltářem a varhanami se řadí mezi nejpozoruhodnější příklady barokního církevního stavitelství. Zvláštností je z různých hledisek zejména kopule. S výškou 24 metrů a průměrem 26 metrů je považována za největší kamennou kopuli na sever od Alp. Je kompletně vyrobena z pískovce a váží přes 12 tisíc tun. V období od prosince 2007 do ledna 2008 provedla společnost OBO v prostoru kostelní kopule technicky vysoce náročnou sanaci a rozšíření systémů pro uložení vedení. Jedním z požadavků projektu bylo to, aby pokud možno beze změn zůstal zachován historický a architektonický ráz památkově chráněného kostela. K dosažení tohoto cíle byly použité kanály pro vestavbu přístrojů zručně integrovány do architektury kostela a z části také skryty pod omítku.

Svislý stoupací kanál na kostelním ochozu byl zasazen do pískovce a sleduje kruhový průběh klenutého stropu kopule. Montážní tým společnosti OBO skvěle vyřešil i náročné upevnění kanálů v přírodním pískovci pomocí speciálních hmoždinek. Přestože je stoupací kanál uložen pod omítku, lze ho kdykoli otevřít a uložit do něj nová vedení.

Inženýr z oddělení prodeje OBO Frank Metzner už před zahájením fáze výstavby těsně spolupracoval s drážďanskou inženýrskou kanceláří Elektro-Ingenieurbüro GmbH, což zajistilo vysokou kvalitu a efektivní instalaci kanálů pro vestavbu přístrojů. Složitá montáž probíhala výhradně v noci. Díky tomu bylo možné práce dokončit v požadovaném termínu a bez rušení návštěvníků kostela.