close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Shoppingcenter Westgate, Záhřeb

  • Gallery Shoppingcenter Westgate
  • Gallery Shoppingcenter Westgate
  • Gallery Shoppingcenter Westgate
Výstavba největšího nákupního střediska v Chorvatsku v rekordním čase.

Po pouhých 15 měsících výstavby bylo 22. října 2009 otevřeno největší nákupní středisko v Chorvatsku – Shoppingcenter Westgate. Na prodejní ploše asi 100 tisíc metrů čtverečních a dvou podlažích nabízí nákupní středisko, které přišlo na 270 milionů eur, místo pro přibližně 260 obchodů. Gigantický sortiment výrobků kombinuje s rozsáhlou nabídkou možností trávení volného času, díky čemuž poblíž hlavního města Záhřebu nabízí jedinečný požitek z nakupování. Na výstavbě nákupního střediska Shoppingcenter Westgate se výraznou měrou podílela i společnost OBO Bettermann, která zajistila jak rozsáhlá řešení, tak servis a podporu na místě výstavby.

Zvnějšku nákupní středisko Westgate Shoppingcenter charakterizuje atraktivní a moderní fasáda. Osm vstupů rozmístěných po obvodu zaručuje pohodlný přístup ke všem bodům trojúhelníkového nákupního centra. Navzdory gigantickým rozměrům budovy tak návštěvníci nemusejí překonávat nadměrně dlouhé cesty. Interiér střediska zakrytého skleněnou střechou je rozčleněn na „náměstíčka“ zakrytá skleněnými kupolemi. Úspěšné obchodní firmy, módní značky a maloobchodní prodejci zde prostřednictvím výkladů o celkové délce 3,3 kilometru a na prodejní ploše o výměře asi 100 tisíc metrů čtverečních nabízejí vyvážený sortiment výrobků.

Kromě rozmanitých možností nakupování si Shoppingcenter Westgate návštěvníky získá i bohatou nabídkou možností, jak trávit volný čas. Nejmenší návštěvníci se zabaví v dětském parku KIDS WORLD o ploše 4 000 m², přičemž jejich rodiče mohou nerušeně nakupovat. Nabídku pro volný čas završuje 22 restaurací, barů, bezplatný park pro dětské inline bruslaře a také bowlingové centrum.

Společnost OBO dodala při výstavbě nákupního střediska Shoppingcenter Westgate řadu řešení a výrobků. Přirozenou volbou pro napájení zařízení na střeše budovy představoval kabelový žlab pro velká rozpětí OBO WKSG FT, který kromě vysoké odolnosti proti korozi nabízí také vysokou nosnost. V rámci požární ochrany byly k rozvedení kabelů se zachováním funkčnosti použity kompaktní odbočné krabice OBO FireBox. Při instalaci systému ochrany před blesky bylo použito 23 kilometrů kruhových vodičů OBO RD8-FT. Nivelizovatelné kazety OBO RKSN pro podlahové systémy zase umožňují nenápadný přívod elektrické energie z podlahy i na místech, na nichž je požadována vysoká nosnost.

Podíl společnosti OBO na výstavbě nákupního střediska Shoppingcenter Westgate se však neomezoval jen na dodávku výrobků, ale zahrnoval i rozsáhlou podporu v podobě poradenství a logistiky na místě instalace.