close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Swisspor Arena, Lucern

 • Gallery Swisspor Arena
 • Gallery Swisspor Arena

  Kabelový žlab RKS-Magic, závěs US 5 s výložníkem AW 15

 • Gallery Swisspor Arena

  Kabelový žlab RKS-Magic, nástěnný výložník AW 15 nebo AW 30, obloukový tvarový díl 45°

 • Gallery Swisspor Arena

  Kabelový žlab RKS-Magic, závěs US 5 s výložníkem AW 15

 • Gallery Swisspor Arena

  Závěsy se základovou deskou US5K, závěsy bez základové desky US5, kabelový žlab RKS-Magic, výložník AW 30

Systémy OBO zajišťují bezpečné uložení vedení a zachování funkčnosti v případě požáru

Otevřením Swisspor Areny ve švýcarském Lucernu v roce 2011 se začala psát nová fotbalová éra. Na moderním stadionu fandí při každé hře domácímu fotbalovému klubu FC Lucern až 18 tisíc diváků. Nejpřísnější nároky na komfort, bezpečnost a gastronomické služby splňuje nový stadion i při pořádání koncertů. K hladkému a bezpečnému provozu důležitou měrou v zákulisí přispívají systémy OBO – od kabelového managementu až po systémy zachování funkčnosti.

Mezi největší výzvy Swisspor Areny patří bezpečné uložení velkého množství kabelů a vedení. Za tímto účelem byly jen pod tribunami instalovány asi dva kilometry kabelových žlabů RKS-Magic. Tribunové prvky se při velkém zatížení pohybují asi o dva centimetry. Technici provádějící instalaci proto museli trasy namontovat na podlahu, přičemž se potýkali se složitými prostorovými podmínkami a náročným podkladem. Vhodné řešení se vždy podařilo najít v bohatém sortimentu příslušenství značky OBO. Ve střešní konstrukci bylo instalováno 800 metrů tras pro osvětlení a ozvučení. I na tomto místě byla nezbytností nápaditost, neboť při instalaci žlabů RKS-Magic museli montéři pomocí profilů US5 příčně překlenout třímetrovou šířku. V oblastech, v nichž je důležité v případě nebezpečí nejlepším možným způsobem ochránit velké množství lidí, byly použity kabelové nosné systémy se zachováním funkčnosti dle normy DIN 4102-12.
Vzájemně sladěné systémy dokázaly plně přesvědčit společnost Stadion Luzern AG. Vybroušená logistika společnosti OBO zaručila díky rychlým reakcím na požadavky provozovatele i provádějícího sdružení místních instalačních firem spolehlivé dodržení ambiciózního harmonogramu.