close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Energetika, zásobování energií a likvidace odpadu

Systémy protipožární ochrany

Systémy přepážek

Zachování požárních úseků
Omezením ohně na určité požární úseky zůstávají po definovanou dobu chráněny ostatní části budovy. Z této skutečnosti vyplývá drahocenná úspora času pro evakuaci lidí a zahájení hašení. Přepážky OBO zaručují oddělení požárních úseků a zamezují tak rychlému šíření požáru a kouře.

Rozmanitost
Přepážky jsou koncipovány pro různé typy stěn a vedení nebo trubek, které jimi procházejí. Ve stavebních prostorách jsou kabelové systémy uspořádány tak, aby vznikly požární úseky s přiměřenými rozměry. K tomuto účelu se přímo nabízejí obalovací kabelové bandáže. Chrání okolí před požárem kabelů, neboť při zkratu se napění povrchová úprava, která uhasí požár. V případě požáru vně kabelové bandáže zajišťují, aby intenzitu požáru dále nezvýšilo vznícení kabelů.

Zkoušky dle

  • DIN 4102
Instalační systémy pro únikové cesty

Zajištění použitelnosti únikových a zásahových cest
Po propuknutí požáru záleží na každé minutě. Únikové a zásahové cesty představují v případě požáru nejdůležitější tepny budovy. Čím déle je lidé mohou používat, tím větší je šance na únik před ohněm a nebezpečným kouřem. Budovy je proto předepsáno vybavit alespoň jednou stavební únikovou a zásahovou cestou; zejména v průmyslu jich ale může být požadováno víc. OBO nabízí dvě instalační řešení pro zabezpečení únikových a zásahových cest:

Systémy nad podhledy
Otestované systémy nad podhledy pro použití nad zavěšenými požárními podhledy. Únikovou a zásahovou cestu lze nadále používat i v případě požáru zde instalovaných kabelů.

Protipožární kanály
Protipožární kanály z kovu se vzpěnitelnou úpravou vnitřního povrchu nebo z lehkého betonu zesíleného skelnými vlákny chrání únikové a zásahové cesty před účinky požáru kabelů, při kterém vzniká velmi hustý černý dým.

Zkoušky dle

  • DIN 4102