close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Westend Palais, Frankfurt

  • Gallery Westend Palais
Použití tras OBO KTS MLAR při sanaci systému požární ochrany

Palác Westend Palais je neoklasicistní unikát na frankfurtském trhu kanceláří. Po dokončení rozsáhlé sanace nabízí budova špičkové kancelářské plochy s nejmodernější interiérovou architekturou a vysoce moderní výbavou – ideální prostředí pro firmy. Díky sanaci systému požární ochrany, při níž hrály důležitou roli kabelové nosné systémy OBO pro instalace na únikových cestách nad podhledy F30, splňuje Westend Palais nejmodernější požadavky na požární ochranu.

V průběhu sanace systému požární ochrany v období od září 2010 do listopadu 2012 byl kompletně od začátku navržen celý palác Westend Palais. Mimo jiné bylo do prostoru nad podhledy na únikových cestách instalováno asi šest tisíc metrů kabelových žlabů OBO SKS z plechu o tloušťce 1,5 mm. Kvůli nedostatečné nosnosti mezipatrových stropů ve starších částech paláce byla společnost OBO nucena vyvinout speciální řešení k upevnění kabelových žlabů. V těsné spolupráci s oddělením řízení projektů společnosti OBO byly nad mezistropy namontovány konstrukce z ocelových nosníků, k nimž byly upevněny kabelové žlaby. K hladkému průběhu instalace výraznou měrou přispěly rychlé reakce blízkého expedičního skladu společnosti OBO a asistence oddělení řízení projektů přímo na místě.