close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Závod BMW Lipsko

  • Gallery BMW-Werk Leipzig
Sto kilometrů žlabů pro velká rozpětí pro závod BMW, jenž hýří samými superlativy

Před třemi lety byl na severu Lipska položen základní kámen nového závodu BMW. Cílem mnichovské automobilky bylo na tomto místě během nejkratší doby zřídit jeden z nejmodernějších výrobních závodů v německém automobilovém průmyslu. Investice o objemu přibližně 1,3 miliardy aur a více než pět tisíc nových pracovních míst – tak vypadají dvě nejdůležitější čísla, která charakterizují význam tohoto rozsáhlého projektu. Automobilový závod hýřící superlativy patří se svou působivou průmyslovou architekturou již dnes k jednomu z nejatraktivnějších symbolů Lipska.

Dne 13. května byl nový závod slavnostně otevřen spolkovým kancléřem Gerhardem Schröderem, saským premiérem Georgem Milbradtem a šéfem automobilky BMW Helmutem Pankem. Z výrobního pásu denně sjede 650 automobilů, zejména řady 3. Pozornost novinových titulků si nová lipská automobilka během uplynulých týdnů vysloužila nejen díky své impozantní architektuře, ale také pro inovativní pracovní metody, které zde vyvinulo představenstvo BMW společně se zástupci zaměstnanců s cílem maximalizovat flexibilitu a vytížení výrobního závodu.

Požadavek na maximální flexibilitu a výkonnost si při realizaci tohoto projektu vyžádal přítomnost profesionálů z pobočky OBO BETTERMANN Delitzsch, vzdálené jen 20 kilometrů, kteří zajišťovali dodávku nejrůznějších elektroinstalačních systémů. Rozsáhlý komplex budov byl vybaven mimo jiné přibližně 100 kilometry kabelových tras OBO pro velká rozpětí v různých rozměrech. Jen po pohledových částech hlavní budovy se rozpíná pět kilometrů lakovaných kabelových nosných systémů. Instalaci ztěžovala nutnost pracovat na některých místech ve výšce 12 až 14 metrů.

Závěr zúčastněných profesionálů z firmy OBO: Z každého pohledu extrémní projekt, při němž mohla firma OBO BETTERMANN znovu působivě dokázat svoji výkonnost.