close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Závod BMW ve Spartanburgu (Jižní Karolína, USA)

  • Gallery BMW-Werk in Spartanburg
  • Gallery BMW-Werk in Spartanburg
  • Gallery BMW-Werk in Spartanburg

    Fotografie – závod BMW ve Spartanburgu 03

  • Gallery BMW-Werk in Spartanburg

    Fotografie – závod BMW ve Spartanburgu 04

  • Gallery BMW-Werk in Spartanburg
Řešení OBO pro BMW

Z výrobních linek závodu BMW ve Spartanburgu (Jižní Karolína, USA) sjíždí každý měsíc kolem 15 tisíc zbrusu nových vozů BMW X5 a X6. Zákazníci, kteří netrpělivě čekají na svůj nový terénní vůz, nejspíše ani netuší, jak důležitou roli při výrobě hrají řešení značky OBO. Kabelové žlaby OBO typu MKS/SKS již celá léta zajišťují, aby se napájecí a datové kabely v areálu o současné rozloze 465 hektarů vždy dostaly právě tam, kde je výroba potřebuje.

Automobilka BMW se v roce 1994 usídlila ve Spartanburgu vzdáleném asi 340 kilometrů od východního pobřeží USA. První fázi výroby zahájila s modely 318i a Z3. Díky hospodářskému úspěchu prošel závod v roce 2000 rozšířením, jehož rozpočet činil 300 milionů dolarů. Na rozšíření závodu se již v té době podílela severoamerická divize firmy OBO ve spolupráci se společností Siemens. V rámci výstavby nabídla řešení v oblasti kabelových nosných systémů. Automobilka BMW svou přítomností ekonomicky pomohla nejen Spartanburgu. Další podpora hospodářství přišla v roce 2003 v podobě výzkumného centra automobilů o výměře 162 hektarů, zřízeného na Clemson University.

V roce 2009 proběhlo další rozšíření závodu za 750 milionů dolarů, na němž se v průběhu šestiměsíční výstavby znovu ruku v ruce podílely firmy OBO a Siemens. Firma Siemens dodala pět nových výrobních linek pro závod BMW, zatímco firma OBO podporovala stavební práce zejména fundovaným know-how v oblasti instalace a vývoje. Rozhodování o tom, které z výrobků OBO bude nejlepší v daném prostředí využít, a zajistit tak automobilce BMW po dokončení bezproblémovou a plynulou výrobu, probíhalo v úzké týmové spolupráci s vývojovým oddělením firmy Siemens a montéry pracujícími přímo na místě.