close

Je možné, že se nacházíte na chybné internetové prezentaci společnosti OBO Bettermann. Můžete přejít na stránky určené pro tyto státy:

Reference

Zimní stadion Brehmstraße, Düsseldorf

  • Gallery Eisstadion Brehmstraße
  • Gallery Eisstadion Brehmstraße

    Kabelový žlab RKS-Magic® v provedení pro zachování funkčnosti se standardním systémem uložení

  • Gallery Eisstadion Brehmstraße

    Dokonalá integrace – kabelové žlaby RKS-Magic® s bílou a modrou povrchovou úpravou na stropní konstrukci

Kabelové žlaby RKS-Magic® v provedení pro zachování funkčnosti se standardním systémem uložení

Zimní stadion na düsseldorfské Brehmstraße je doslova kultovním místem německého profesionálního ledního hokeje. Po celých 70 let (1935–2006) byl domovem hokejového klubu DEG Metro Stars, který tu s jásotem pravidelně vítaly masy fanoušků. Dodnes všem mužstvům DEG slouží jako hlavní tréninkový stadion a rovněž se v něm pořádají zápasy dorosteneckých týmů juniorské hokejové ligy DNL. V období od srpna 2008 do srpna 2009 proběhla v rámci sanace střechy také kompletní výměna elektroinstalace.

Brehmstraße, jak dlouholeté baště německého ledního hokeje říkají fanoušci, byla v letech 1955, 1975 a 1983 místem konání MS v ledním hokeji. Dnes na něm trénuje tým DEG Metro Stars a využívá ho řada juniorských mužstev. Při veřejném bruslení je zimní stadion navíc oblíbeným místem setkávání bruslařů.

Na vyšlapávání cestičky směrem k další budoucnosti zimního stadionu na Brehmstraße se podílela také společnost OBO Bettermann. Jednou z největších výzev při sanaci elektroinstalace bylo zajištění stavební požární ochrany.

Kvůli objemu ukládaných kabelů bylo nezbytné použít kabelový žlab o šířce 400 mm s přípustným zatížením 30 kg/m. Kvůli specifickým podmínkám na místě instalace však nebylo možné použít kabelové žlaby pro zachování funkčnosti se standardním systémem uložení, neboť na špičce výložníku vyžadují závěs se závitovou tyčí. Díky otestování kabelového žlabu RKS-Magic® v souladu s požadavky na zachování funkčnosti byla společnost OBO schopna nabídnout alternativu, kterou lze použít i bez závěsu se závitovou tyčí. Tuto přednost v okamžiku montáže nenabízel žádný z konkurentů.

Při montáži v interiéru bylo nutné kabelový žlab RKS-Magic® barevně začlenit do vzhledu zimního stadionu. Za tímto účelem dodala společnost OBO kabelový žlab s práškovým nástřikem v barvách RAL 5007 a RAL 9010. Díky inovativnímu zásuvnému spojovacímu systému kabelových žlabů RKS-Magic® nebylo při montáži potřeba téměř žádného časově náročného šroubování, což výrazným způsobem urychlilo montáž.